19. Dubna 2024

Seznamovací a pokračovací výcvik

O víkendu proběhl 6. výcvik letošního roku. Přišli se rozlítat kluci pokračovacího výcviku, kteří už byli nebo se pomalu chystají na velký výcvikový kopec k výškovým letům. Přidali se i noví piloti seznamovacího kurzu, a až na jednu nebohou trapézku , proběhl na podmínky náročnější den výborně.
Letu zdar! 
18. března 2024

Velký seznamovací víkend 16.-17.3.2024


1. seznamovací víkend letošních výcviků proběhl v Jeseníkách. 
       Předpověď dlouho nevypadala vůbec dobře, nakonec se ale počasí umoudřilo a dalo zelenou konání kurzu. 
    Sjely se k nám ze všech koutů republiky 2 super party lidí a to s jediným cílem.. vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je a zda se jim podaří odlepit od země na bezmotorovém rogale.  Nálada byla po oba dny perfektní, nikdo nekazil srandu, naopak ještě přilévali do ohně :)) Létalo se, jedlo, povídalo, vysvětlovalo a i když je celý den fyzicky poměrně náročný, většina se nechtěla létání vzdát a létalo až do západu slunce. Spolu s podvečerním výhledem na Praděd to nemělo chybu.
       Všichni si podle reakcí jejich den na rogale užili na maximum a to je nejdůležitější. Některé zájemce to chytlo natolik, že se rovnou přihlásili do výcviku a budou s námi pokračovat na získání jejich licence Pilot ZK.  
      Co víc si přát, než partu spokojených super lidí se společným zájmem a předávat dál zkušenosti a zážitky z létání na tom nejlepším leteckém zařízení, jaké kdy bylo zkonstruováno :) Pokud se i Vy chcete přidat, nebo si jen vyzkoušet jaké to je, přihlaste se na seznamovací kurz a o vše ostatní už se postaráme. 

Letu zdar!
Charlie 
31. prosince 2023

Silvestrovské setkání na Vítovce 

Poslední létání v tomto roce. Na Vítovce se nás dnes sešlo 17 kamarádů - pilotů a jejich rodiny, aby jsme společně oslavili konec roku a to jak jinak než létáním! 
19.12.2023

Rogalo kalendář 2024

Jako každý rok připravil Vlasta Bartas kalendář z nejzajímavějších fotek uběhlé sezóny 2023. Kalendář stoji 370 Kč. Tradičně je kalendář rozdělen do jednoho velkého tematického obrázku a tří menších doplňkové pro dokreslení atmosféry, příběhu. Vlevo nahoře bývá "portrétní", pod ní starty/přistání/úsměv/drama okamžik a třetí malá často skupinová/vyhlášení/školy/atmoška. Vzpomeňme si společně na Pepu Cahela, který už točí nekonečný stoupák... Letu zdar Pepo! 
Děkujeme za podporu i LAAČR a svazu ZL.
16. prosince 2024

Pozvánka na vlekací FAI2 závody na Rané - 
Czech Highlands 2024

30.4.-5.5.2024 proběhnou na letišti Raná u Loun mezinárodní vlekací závody. Účast je možná pouze pro piloty s kvalifikací vleky
15. prosince 2023

Pozvánka na MČR 2024

Předsednictvo svazu ZL vydalo informace o konání mistrovství ČR v závěsném létání.  Soutěž proběhne 25.5.-2.6.2024 v rakouském Greifenburgu.

12. prosince 2023

Pozvánka na tradiční výstup na Lysou Horu! 13.-14.1. 2024

Zdar Piloti, plánovaný termín výstupu na Lysou horu je 13.-14.1.2024 Přidej se! vyplň mi formulář níže, rezervuji nám nocleh... 

Tak to vypadá, že se scházíme 12 let... čeká nás 13. ročník! děkuji vám všem...chce se mi napsat nějaký patos, o tom co jsme již společně prožili, od noclehů dole pod kopcem, na kopci ve válcovně plechů, v desítce před a po rekonstrukci vrcholu... ale realita je taková, že si enem pamatuju, že basa tvrdí muziku ((; Letu zdar! Vlasta inspirace pro nový ročník (jsem si alba teď proklikal a nedoporučuji... to je mazec) děkuji, že jsme ((: patos na závěr! 
9. prosince 2023

Vyhlášení MPZL2023

9. prosince proběhlo na valné hromadě kopřivnického svazu závěsného létání vyhlášení Moravského poháru ZL. 
Pořadí: 1. Artur Nedvěd, 2. Zdeněk Kopřivík, 3. Jeroným Juráň

Vítězům gratulujeme!
Vyhledávání