ČASOPIS PILOT  1991 - 2023

Časopis Pilot 

Časopis Pilot je měsíčník vydávaný Leteckým amatérským sdružením (LAA ČR). Časopis se zaměřuje na letectví a vše s ním související, včetně techniky, bezpečnosti, zpravodajství a historie.
 Jedním z témat, kterým se věnuje, je také rogalo, tedy letectví se závěsným bezmotorovým kluzákem. Časopis obsahuje články od odborníků a zkušených pilotů, kteří se zabývají nejen technikou rogala, ale také soutěžními lety a rekreačním létáním. 
Zde jsme pro vás vypsali všechny názvy článků s rogalo tématikou od roku 1991 do současnosti. Časopisy se dají sehnat buď na inzercích, kde se lidé zbavují již přečtených celých ročníků a pro členy LAA, jsou články od r2013 zdigitalizované a naleznete je pod svým účtem v sekci "ke stažení". 
LAA ČR
Letecká amatérská asociace ČR je občanským sdružením pověřeným Ministerstvem dopravy ČR k výkonu správní činnosti v oblasti sportovních létajících zařízení (SLZ).
SVAZ ZL
Svaz závěsného létání je sdružení pilotů s dlouholetou historii. ​Snažíme se rozvíjet náš sport a zlepšovat podmínky pro jeho provozování. Podporujeme školy, instruktory a reprezentační team, který závodí v přeletových disciplínách po celém světě. Čeští piloti patří do uznávané světové špičky. V rámci LAA se snažíme podporovat udržení volného letového prostoru pro sportovní létání.
Vyhledávání